Poradniki

Dzieci. Kropla w kroplę

Moda dziecięcaModa dziecięca (fot.graphicstock.com)

Sektor mody dziecięcej stale się powiększa, w związku z czym w małej konfekcji pojawiają się takie same trendy, jak w jej starszym odpowiedniku. Mimo, iż nasze geny i system wartości próbują obronić potomstwo przed czymś tak dorosłym, jak ‘moda’, wszyscy wiemy, jak bardzo w dzieciństwie ulegamy popularnym zabawkom, muzyce, filmom etc. Skorzystajmy, więc z tego, że dzięki większej ofercie, nie wszystko musi być już infantylne i przemieniać każdą dziewczynkę w postać z kreskówki lub księżniczkę (jeśli oczywiście nie jest to marzenie naszego dziecka). Coraz więcej kobiet zaczyna ubierać córki w podobnym do siebie stylu, co jest o tyle naturalne, że to zazwyczaj rodzice podejmują decyzje o zakupach.

O ile jesteśmy jak najbardziej przeciwni zamienianiu dzieci w ‘małych dorosłych’ czy modny dodatek do stylizacji mamy, chcemy po prostu przedstawić, jakie estetyczne możliwości ma dziś dla nas rynek mody. Wszyscy wiemy jak szybko dzieci wyrastają z ubrań, nie promujemy, więc w Shopstory idei kupowania zbyt dużej ilości ciuchów. Skoro jednak i tak musimy ubrać nasze dzieci, wybierzmy to, co naprawdę im i nam się podoba.

Z wiekiem, pozwalamy bowiem naszym dzieciom coraz bardziej decydować za nie same, ucząc ich w ten sposób potrzeby dbania o siebie. Dziś rozumiemy, że edukacja i przygotowanie do życia to także nauka np. tego jak wyglądać stosownie do okazji, czyli w szerszym kontekście, jak być członkiem społeczeństwa i danej kultury. Z drugiej strony to także recepta na dobre samopoczucie. W końcu gdzieś na końcu ‘stylu życia’ jest w domyśle nasze szczęście.

W czasach, gdy nie trzeba już walczyć o zaspokojenie podstawowych potrzeb, umiejętność podejmowania decyzji w konsumpcyjnej rzeczywistości, może okazać się bardzo pomocna. Patrząc na elegancki strój naszych dzieci podczas odbierania szkolnego dyplomu, a w końcu na zdjęcia, które są śladem tej chwili, widzimy przecież, nie tylko ich rozwój, ale także modę. Czy tego chcemy czy nie, ubiór towarzyszy nam od urodzenia i na zawsze zostanie utrwalony w rodzinnym albumie. Sprawmy by nasze dzieci miały piękne wspomnienia.