Poradniki

Jak ubrać dziecko, kiedy pada deszcz?

Pogoda jest zmienna, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Padający deszcz to nie powód, aby nie wychodzić z domu, dla dzieci to świetny czas na zabawę. Sprawdź razem z nami jak ubrać dziecko, kiedy pada deszcz, jakie modele ubrań wybrać.

Pamiętasz czas, kiedy sama byłaś dzieckiem? Pewnie uwielbiałaś wtedy deszczową pogodę, pewnie uwielbiałaś każdą pogodę i nie wierzyłaś, że cokolwiek może przeszkodzić Ci w dobrej zabawie. Ze swojego dzieciństwa pamiętam doskonałe zabawy, które polegały na skakaniu po kałużach. Pozwólmy na taką szaloną zabawę także swoim dzieciom.

Zestaw dla dziewczynek

Dla dziewczynek przygotowałyśmy dwa zestawy. Jeden jest bardzo dziewczęcy, utrzymany w różowej stylistyce. Płaszcz przeciwdeszczowy jest ozdobiony uroczymi biedronkami i kwiatkami. Wybrałyśmy także różowe kalosze w kropki i zielony parasol. Drugi zestaw na deszcz jest przeznaczony dla dziewczynek, które wolą stonowane kolory. Granatowy płaszcz w kropki i parasol świetnie uzupełniają granatowo-zielone kalosze. Przy wyborze kaloszy warto sprawdzić czy są one ocieplane. Jeśli nie pamiętajmy o założeniu dziecku dodatkowej pary skarpet. Warto zainwestować także w ocieplające wkładki do butów.