Poradniki

Jak ubrać dziecko na wesele?

Tuż przed weselem, gdy mamy już pomysł na własną stylizację, zastanawiamy się, jak ubrać dziecko. Tego typu imprezy rodzinne są często jedną z niewielu okazji, kiedy maluch może spotkać się z rodziną. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by prezentował się świetnie.

Młoda dama na weselu

Dziewczynki uwielbiają wielkie okazje, na które mogą się szykować tak jak mama. Skoro tak, może zaproponować córeczce stylizację, która będzie podobna do naszej? Lub wręcz taka sama! Nie będziesz miała z tym najmniejszego problemu, ponieważ wiele marek oferuje identyczne ubrania dla mam i córek. Gwarantujemy, że twoja młoda dama będzie zachwycona taką sukienką! I zapewne nie ona jedna…

Jak ubrać synka?

Podobny trik możesz zastosować ubierając synka. Tutaj możliwości masz dwie. Po pierwsze możesz postawić na garnitur i krawat w podobnych kolorach do tego, który włoży tata. Nie każdy rodzic chce jednak kupować garnitur dziecięcy na tę jedną okazję. Dzieci momentalnie rosną i szansa, że syn włoży go po raz kolejny jest raczej niewielka. Może lepiej ubrać go w eleganckie, materiałowe spodnie i ładną męską koszulę, a do tego włożyć designerskie tenisówki, których nie brakuje w sklepach?

Modnie czy wygodnie

Ubierając dziecko na wesele szukamy najładniejszych ciuszków. Lśniące lakierki czy sukienka z tafty nie zawsze są jednak najwygodniejszą opcją. To samo tyczy się zapiętej pod szyję chłopięcej koszuli z krawatem. Niestety maluchy nie są w stanie „cierpieć” dla urody i niewygodny strój szybko stanie się zarzewiem konfliktu. Gdy córeczce lub synkowi będzie niewygodnie w bucikach, nie będą mogli się swobodnie bawić i zaczną marudzić. Nie zapomnij więc o zabraniu ze sobą ubrań dla dzieci na przebranie i wygodnych tenisówek lub balerinek.