Poradniki

Jakie ubranka wybrać dla noworodka

Jesteś właśnie w trakcie kompletowania wyprawki dla swojego dziecka? Zastanawiasz się, jakie ubranka będą najlepsze na pierwsze dni Twojego maluszka? Dziś podpowiemy Ci, co powinnaś kupić.

Kompletowanie wyprawki dla swojego pierwszego dziecka bywa niekiedy problematyczne. Przyszłe mamy mają wtedy mętlik w głowie i nie do końca wiedzą, co powinno znaleźć się na liście najpotrzebniejszych rzeczy. Największy problem stanowi zakup odpowiednich ubranek. O czym powinnaś pamiętać, zanim kupisz ubranka dla noworodka? Przede wszystkim o tym, aby kupować z rozsądkiem. Oczywiście dziecięca odzież jest urocza i można łatwo stracić głowę podczas zakupów, ale musisz ochłonąć i przestać kupować wszystko, co jest słodkie i tylko, dlatego, że Twoje dziecko będzie wyglądać w tym przeuroczo. Wygląd postaw raczej na drugim miejscu. Wszelkie słodkie ubranka kupuj w rozsądnej ilości.

Ponadto nie kupuj niczego na zapas. Pamiętaj, że przecież ubranka nie znikną nagle ze sklepów i zawsze w razie potrzeby będziesz mogła coś dokupić. Twoje dziecko będzie rosnąć, więc licz się z tym, że za jakiś czas zakupione ubranka będą już za małe. Nie kupuj także za dużych ubranek, które będą zbędnie leżeć w szafie i czekać aż dziecko do nich urośnie.

Podczas kupowania ubranek zawracaj uwagę przede wszystkim na funkcjonalność oraz na rodzaj materiału. Powinny one być wykonane z naturalnych tkanin i posiadać certyfikat zapewniający, że w materiale nie znajdują się żadne szkodliwe dla dziecka substancje.

Oprócz tego pamiętaj też, że najbardziej komfortowe zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka będą ubranka rozpinane, a nie takie, które trzeba przekładać przez główkę. Rozpinane ubranka są łatwiejsze do zakładania oraz ułatwiają przewijanie. Najlepszym więc kompletem dla noworodka będzie zestaw składający się z body oraz pajaca. Oto ubranka, w które możesz śmiało zainwestować: