Poradniki

Poradnik. Pokolenie XXXS

Mimo, iż współcześnie promowana przez media sylwetka jest możliwie najbardziej szczupła, okazuje się, że bycie drobnym lub – w niektórych wypadkach – pozbawionym kobiecych kształtów jest dla wielu osób takim samym problemem, jak otyłość. Nie mówimy tu o modelkach, na których nierealny wygląd składają się: mordercza dieta, młody wiek, okres dojrzewania, geny. Te same biologiczne przyczyny sprawiają, że wiele osób, nawet gdyby chciało, nie jest w stanie zmienić swojej figury. Oczywiście w skrajnych wypadkach wiele osób decyduje się na operacje plastyczne. Tego tematu nie będziemy jednak poruszać, ponieważ stoimy murem za dobrym samopoczuciem z własnym ciałem.

Niektórym może być ciężko uwierzyć, że rozmiar XXS stanowi w ogóle jakiś problem. Mówiąc o drobnej posturze mamy jednak na myśli nie tylko osoby bardzo chude, ale również kobiety niskie, z krótkimi nogami, lub pozbawione zarysu ramion, bioder, pośladków lub biustu. Bynajmniej nie twierdzimy, że są to rzeczy, które należy koniecznie tuszować. Jeżeli jednak sama twierdzisz, że mogłabyś podkreślić jakoś swoje walory lub wykorzystać modę jako przydatną broń, prześledźmy wspólnie sposoby na optyczne zabawy z postrzeganiem sylwetki.

Mały biust – tu wbrew pozorom unikajmy biustonosza z wkładką lub typu push-up. Warto podkreślić jędrność piersi, która uchodzi za symbol młodości. Wszystko jednak, co dodatkowo go powiększa – aplikacje na wysokości klatki piersiowej, falbany, warstwy – okaże się przydatne. To samo z poziomymi pasami i dużymi nadrukami. Najlepsze dekolty to tzw. karo (czyli w kwadrat) i okrągły, oby eksponowały szczupłe, wydatne obojczyki i nie były zbyt głębokie. Biel i jasne kolory to też sposób na optyczne pogrubienie. Sukienki, które nie spłaszczają to te odcięte pod biustem, które dodatkowo marszczą materiał na biuście. Jeśli chcesz zupełnie odwrócić uwagę od biustu, odsłoń np. smukłe plecy.

Wąskie i opadające ramiona – skorygować można np. poduszkami i marynarkami, z mocnymi ramionami w stylu lat 80tych. Jeśli chodzi o topy, najlepiej wybrać te z udrapowanymi, szerokimi rękawkami. Wszystkie geometryczne cięcia w tym, jak i innych miejscach również służą optycznemu poszerzeniu. Tak samo całą sylwetkę powiększyć możemy ciuchami typu oversize.

Niski wzrost, krótkie nogi i/lub stopy – jak wiadomo tu z pomocą przychodzą spiczaste buty i bardzo krótkie spódniczki. Wysoki stan obcisłych rurek lub legginsów, zwłaszcza z pionowymi motywami także wyciągną naszą sylwetkę w górę, mamiąc wzrok wertykalnymi liniami.

Wąskie biodra, małe pośladki – baskinki i marszczenia lub printy w tych okolicach przeskalują naturalną linię miednicy. Polecamy spódnice z koła lub różne awangardowe doszycia i konstrukcyjne rozwiązania, które dotyczą bioder. Spodnie mogą mieć w tym miejscu przetarcia lub zamki, jeśli są z dżinsu. Jeśli bierzemy pod uwagę spodnie w kant, zdecydujmy się na te z plisami. Pośladki powiększyć można tylnymi kieszeniami.

Zapraszamy do zakupów naszych propozycji dla osób XXS.